BFT Kumanda kopyalama işlemi, kullanıcıların son derece kafasını karıştıran ve sorun yaşanmasına sebep olan bir durumdur. BFT kumanda kopyalama işlemi oldukça basit bir şekilde ekstra kumanda ihtiyacı durumuna çözüm olarak karşımıza çıkıyor. BFT Kumanda kopyalama işlemi tüm BFT Kumanda modellerinde geçerli olan, ortak bir işlemdir. Kumanda modeliniz ister BFT Mitto 2G olsun ister BFT Mitto B RCB olsun, ister 2 tuşlu ister 4 tuşlu olsun adımları takip ederek kolayca kopyalama işlemini sağlayabilirsiniz.

Kumanda tanıtma işlemi ile kopyalama işlemi farklı işlemlerdir. Kumanda tanıtma motorun içerisini açarak yapılabilen ve hali hazırda çalışan bir kumandanız yoksa veya yeni kurulum yapıyorsanız ihtiyacınız olan durumdur. Kopyalama işlemi ise ekstra bir kumandaya ihtiyaç duyulması halinde elinizdeki sistemi çalıştıran kumanda sayesinde yeni bir kumandayı eşleme durumudur.

BFT Kumanda Kopyalama İçin Gerekenler;

  • Hali hazırda sistemi komuta eden (çalıştıran) BFT kumanda
  • Satın almış olduğunuz yeni BFT kumanda (En uygun fiyatlar ile satın almak için: BFT Kumanda
  • Son olarak motoru komuta edebileceğiniz mesafede olmanız gerekiyor

BFT Kumanda Kopyalama İşlemi

  1. İlk olarak tüm gereklilikleri yerine getirmelisiniz, yanınıza eski ve yeni kumandaları almalı ve motorun yakınında olmalısınız.
  2. İki kumanda arasından eski olan kumandanızın tüm tuşlarına (2 veya 4) birden aynı anda 7 saniye boyunca basılı tutunuz.
  3. Ardından yine eski kumandanızın hangi tuşu mevcut sisteminizi harekete geçiriyorsa o tuşa 5 saniye boyunca basılı tutunuz.
  4. Elinize yeni kumandayı alınız ve iki tuşuna birden aynı anda 7 saniye boyunca basılı tutunuz.
  5. Ardından sisteminizi hangi tuş ile açmak istiyorsanız o tuşa 5 saniye boyunca basılı tutunuz.
  6. Tüm bu işlemlerden sonra yaklaşık 10 saniye bekledikten sonra kumandanızı güvenle çalıştırabilirsiniz.

Çalışmama durumunda işlemi tekrar etmeniz iyi olacaktır. Birkaç tekrara rağmen çalışmıyorsa uyumsuz kumanda satın almış olabilirsiniz. Kumanda sadece ön kısımdaki ışığı yanmıyorsa bozuktur, aksi halde kumandada bir sorun yoktur bilmenizde fayda var.