Nice kumanda kopyalama işlemi birçok kullanıcının sorun yaşadığı oldukça sık kafa karıştıran bir durumdur. Ekstra kumandanın ihtiyaç duyulduğu durumlarda Nice kumanda kopyalama işlemi soruna hem oldukça hızlı hemde son derece basit bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Bu Nice kumanda kopyalama rehberi tüm Nice kumanda ürünlerinde geçerlidir, hepsinin kopyalama işlemi prosedürü aynıdır.

Kumanda tanıtma işlemi ile kopyalama işlemi farklı işlemlerdir. Kumanda tanıtma motorun içerisini açarak yapılabilen ve hali hazırda çalışan bir kumandanız yoksa veya yeni kurulum yapıyorsanız ihtiyacınız olan durumdur. Kopyalama işlemi ise ekstra bir kumandaya ihtiyaç duyulması halinde elinizdeki sistemi çalıştıran kumanda sayesinde yeni bir kumandayı eşleme durumudur.

Nice Kumanda Kopyalama İçin Gerekenler;

  • Hali hazırda sistemi komuta eden (çalıştıran) Nice kumanda
  • Eski kumanda ile aynı seride (Smilo ise Smilo, ERA ise ERA) yeni kumanda (Kumanda satın almak için: Nice KumandaNice Era Kumanda
  • Motoru komuta edebileceğiniz mesafede olmanız

Nice Kumanda Kopyalama Tuş Kombinasyonu;

  1. İlk olarak tüm gereklilikleri yerine getirmelisiniz, yanınıza eski ve yeni kumandaları almalı ve motorun yakınında olmalısınız.
  2. İkinci adımda ise yeni olan kumandanızın sistemi çalıştırmasını istediğiniz düğmesine 7 saniye boyunca basılı tutunuz
  3. Sonrasında eski kumandanızın, mevcut sistemi çalıştıran tuşuna 1’er saniye basılı tutarak 3 defa basınız
  4. Tekrardan yeni kumandanız üzerindeki sistemi çalıştırmasını istediğiniz tuşa 1 saniyeliğine basılı tutunuz.
  5. Bu işlemlerin ardından yaklaşık 20 saniyelik bir süre kadar bekleyin. Sonrasında kumandanızın çalışıp çalışmadığını test edebilirsiniz.

Çalışmama durumunda işlemi tekrar etmeniz iyi olacaktır. Birkaç tekrara rağmen çalışmıyorsa uyumsuz kumanda satın almış olabilirsiniz. Kumanda sadece ön kısımdaki ışığı yanmıyorsa bozuktur, aksi halde kumandada bir sorun yoktur bilmenizde fayda var.